Přehledně. Všechny informace k tréninkové sezóně 2023/2024

 

EDIT 1: Pro informace k registraci na 2. POLOLETÍ a AKTUÁLNÍM CENÁM KURZOVNÉHO mrkněte ZDE.

EDIT 2: Grafika rezervačního systému zatím nezobrazuje druhé tréninky, tak jak bychom chtěli. Řešíme s webařem. Do té doby… stačí se registrovat na trénink, jako dosud. V bublině by Vám měl vyskočit i čas 2. tréninku. Ten ale neprobíhá v tělocvičnách, ale na parkourových hřištích venku. Na oba tréninky se registruje dohromady (pouze 1). Pro lepší představu mrkněte na rozvrh zde.

Tyto druhé/venkovní tréninky probíhají opět od 1. 3. 2024. Během zimních měsíců – 12, 1 a 2 – jsou nahrazovány soustředěním v tělocvičně.

 

Co nového jsme pro vás v sezóně 2023/2024 připravili?

 

1) Od teď budeme trénovat 2x týdně

Po 10 letech v oboru jsme přirozeně bilancovali, jak nám to jde. A hlavně jak se nám daří naplňovat to nejdůležitější, důvod proč to vlastně děláme. Pozitivně ovlivňovat životy mladých lidí skrze ADD/Parkour. Zjistili jsme, že dosahovat něco takového je při tréninku 1x týdně opravdu náročné. Proto jsme se rozhodli přidat 2. trénink v týdnu. Pro všechny naše studenty. Chceme s nimi trávit více času a dát jim možnost proniknout do parkourové praxe o něco hlouběji.

Druhé tréninky budou mít trochu jiné zaměření, více samostatné a procvičovací. Na začátku se společně rozehřejeme a rozcvičíme, potom bude každý pod dohledem trenéra pracovat na tom, na čem zrovna potřebuje a na závěr nás čeká týmový úkol a strečink. I proto budou probíhat vesměs na parkourových hřištích, jejichž výstavbu jsme za ta léta iniciovali. Sraz i konec tak proběhne tam.  Tyto tréninky budou probíhat od září do listopadu a od března do června. Za špatného počasí najdeme kryté místo na trénink. V případě změny místa srazu obdržíte smsku. Trénink bude zrušen pouze v případě extrémního počasí, a to rovněž smskou. V zimních měsících (prosinec, leden, únor) budou tyto tréninky nahrazeny soustředěním o délce 4 h, které proběhne 1x měsíčně vevnitř, v tělocvičně. Termíny uveřejníme zkraje sezóny, ať s nimi můžete počítat. Soustředění jsou “povinná”, resp. nahrazují přes zimu venkovní tréninky. Není třeba se na ně registrovat, prostě počítáme s tím, že dojdete 🙂 Soustředění jsou obsažena v ceně tréninku, pouze se složíme na nájem (odhad 100-200 Kč). Věříme, že jsme našli dobrý kompromis mezi naší potřebou trénovat venku a komfortem studentů i rodičů. Nezapomínejte, že parkour je primárně venkovní disciplínou a všechno vevnitř je simulace a trénink na venek. Zvládají to třeba mladí fotbalisti, zvládneme to taky 🙂

Může se stát, že někomu druhý trénink rozvrhově nevyjde, např. mu bude kolidovat s jinou aktivitou. Komu by pomohlo využít trénink v jiném městě, neváhejte a choďte tam. A komu to nevyjde ani tak, tak zatím chodit nebude. Je nám jasné, že mnoho z vás – stejně jako my – svůj rozvrh přenáší z roku na rok a není snadné v něm udělat změnu. I pro nás bylo rozvrhování letos náročné, ale do budoucna chceme zachovat stejné dny – tak jak to fungovalo u tréninků dosud. Třeba se tak připojíte od pololetí nebo dalšího roku, kdy už s daným dnem budete moci počítat. Parkour dospívá od doplňkového sportu k plnohodnotné aktivitě a i my chceme tuto změnu podpořit.

Dvě poznámky závěrem. 1) Druhé tréninky nebudou fungovat v DDM/SVČ, kde působíme pouze jako lektoři; tj. v DDM Bystřice a SVČ Ostrčilova v Ostravě. 2) Počítáme s tím, že si celý systém bude sedat. Např. pokud se nás na druhém tréninku bude pravidelně potkávat hodně, přidáme dalšího trenéra nebo trénink po domluvě rozdělíme na mladší a starší. Což rovnou testujeme v Havířově.

2) Ceny ale zůstávají stejné

EDIT: Ve 2. pololetí nakonec došlo k úpravě ceny. O důvodech, proč tomu tak je a informace k registraci na další pololetí naleznete ZDE.

I když přidáváme další trénink, ceny pro letošek zůstanou stejné. Paradoxně za to může právě trénování 2x týdně. Naši studenti tak “spadnou” do vyšší kategorie a dostaneme na něco o něco vyšší příspěvek od státu. A pokud dobře počítáme, tak přesně tuto částku nás budou stát služby trenérů spojené s druhými tréninky. A to je další důvod, proč 2x týdně trénuji všichni. Pokud by přeci jen někdo trénoval pouze 1x týdně (není schopen to rozvrhově zvládnout), částka kurzovného zůstává stejná (loni taková platila pro tréninky 1x týdně). Příští rok spočítáme, jak to všechno vyšlo – snad skončí i toto inflační období – a budeme moci nastavit cenu, kterou budeme zase pár let držet.

Výše kurzovného v 1. pol. byla u 60 min tréninků 2 250 Kč / pololetí, u 90 min pak 2 950 Kč / pololetí.
Aktuální výše kurzovného (2. pol.) je u 60 min tréninků 3 000 Kč / pololetí, u 90 min pak 3 600 Kč / pololetí.
Stále je však možnost platit i původní kurzovné. Více ZDE.

Od minulé sezóny nabízíme sourozeneckou slevu. Funguje to zhruba takto: za první dítě zaplatíte celé kurzovné, za druhé už jen půlku (převodem přímo na účet Tréninky, viz Kontakt). Není třeba o nic žádat; jen nám prosím dejte mailem vědět, abychom mohli druhou registraci potvrdit. Pokud máte děti v různých kategoriích, počítá se sleva na vyšší kurzovné 🙂 Pozor, oba účastníky je třeba do systému registrovat.

Nezapomeňte, že mnoho pojišťoven i zaměstnavatelů přispívá na pravidelnou pohybovou činnost dětí. V případě, že potřebujete vystavit potvrzení nebo fakturu, piště prosím na info@add-lead.cz. Druhým rokem jsme i zapojeni do projektu Darujme kroužky dětem, více zde.

Pokud jsou peníze jediným důvodem, proč se tréninků nezúčastnit, nebojte se nám napsat – prosím :). Přesně pro tyto případy odkládáme 1 % z každého našeho příjmu do stipendijního fondu Plus un. Tyto prostředky nám umožňují z kurzovného slevit nebo ho rovnou celé zaplatit.

A naopak, komu se líbí, co děláme a má možnost nás podpořit, můžete využít možnosti přidání “dýška” při platbě kurzovného. A kdo by “potřeboval” snižovat daňový základ, mžeme Vám pro změnu pomoci vhodnou darovací smlouvou.  Srandičky stranou… děkujeme za všechnu podporu v minulosti, vážíme si ji 🙂

3) “Noví mladí sekáči”

Nemůžu si pomoci. Při psaní tohoto odstavce mi přišla na mysl cimrmanovská scéna, kdy Smrťák říká: “Přijde novej, mladej. Ten se nezakecá pánové. To bude sekáč.” A přesně 9 takových přichází. Naši noví trenéři. Kluci, kteří povětšinou vyrostli na našich trénincích a nyní úspěšně dokončili 4. běh trenérských licencí. Silná skupina – mladí lidé, co parkourem žijí. Máte se prostě na co těšit. A když se vám budou líbit, tak nám napište. A když nebudou – přeci jen své ostruhy si ještě musí zasloužit – tak nám taky napište. A my to s nimi probereme.

4) Levelování

Ruku v ruce s druhými tréninky jde levelování pro věkovou skupinu 6-9 let. Již pár let – letos zase o jeden rok více – si pohráváme s myšlenkou levelovacího systému pro naše studenty. Nejznámějším příkladem takového systému je třeba páskování v karate. Během těch více než desíti let, kdy trénujeme ostatní, jsme zjistili, že občas je parkour pro naše studenty příliš široký a neví na čem pracovat, co trénovat. V prvním kroku otestujeme “zvířátkový” systém pro děti ve věku 6-9 let, který je v zahraničí již poměrně běžný. Nechceme však ale nic hloupého 🙂 Chceme systém, který bude děti bavit a zároveň je rozvíjet. Systém, který bude klást důraz na fyzičku, techniky i myšlenky našeho krásného umění. První podobu systému jsme si vyzkoušeli již na loňských příměstských táborech. Vychytávali jsme vhodnou podobu pro tréninky a zdá se, že už jsme téměř u konce. Proto brzo i ve vašich kinech 🙂

5) Soutěže jako možnost posunutí tréninku na novou úroveň

V loňském roce s námi pár kluků vyrazilo na první soutěž do Brna. Ve speedu (překážkový běh na čas) a skillu (dovednostní soutěži). I letos vám budeme účast na soutěžích nabízet. Můžou pomoci nastavit zrcadlo vlastnímu tréninku a prověřit, zda opravdu umím neztrácet hlavu. Nejezdíme tam pro medaile, ale ostré zkušenosti. Ta první, Ensemble Ostrava 2023, se bude konat už 1. 10. na parkourovém hřišti Ferona v Ostravě. Na programu bude jak speed, tak i skill a hlavně skupinové formáty – štafeta speedu a skill dvojic. Info a registrace brzy na našem webu.

6) Informační schůzka proběhne poprvé online

Zjistili jsme, že po covidových letech na Teamsech a Zoomech, už nám nefungují prezenční informační schůzky pro rodiče. Povětšinou vás prostě nepřijde dost a když jo, tak stejně musíme řešit, co s dětmi, když se bavíme s vámi. Informační schůzka tak poprvé proběhne online, na konci září ve večerních hodinách. Datum upřesníme. Těm, kdo nebudou moc, pošleme záznam. Představíme náš trenérský rukopis, aktuality i praktikálie a prostor bude i pro vaše dotazy.

Nebojte, před či po tréninku s vámi stále rádi pokecáme. Ptejte se na cokoliv. A osobně na viděnou na říjnových Workshopech pro celou rodinu. Ty na to prolomení ledů nakonec fungují nejlépe.

Jak se registrovat na tréninky v 6 krocích?

 

1. najděte si v rozvrhu trénink, který bude ten pravý,
2. a) pokud už jste s námi trénovali, přihlašte se do svého účtu;
b) pokud jste s námi ještě netrénovali, vytvořte si účet a vyplňte profil účastníka,
3. vyberte účastníka,
4. nahoře vyberte, zda může odcházet z tréninku sám a dole odsouhlaste Čestné prohlášení,
5. přes platební bránu proveďte úhradu kurzovného,
6. na mail vám přijde potvrzení s rekapitulací údajů.

Registrace na tréninky
pro sezónu 2023/2024

Registrujte se zde